no-img
سروش نت|اخبار فناوری و اطلاعات

رویترز: وسترن دیجیتال نزدیک‌ترین گزینه برای تصاحب بخش حافظه توشیبا | سروش نت|اخبار فناوری و اطلاعات


سروش نت|اخبار فناوری و اطلاعات

ادامه مطلب

ZIP
رویترز: وسترن دیجیتال نزدیک‌ترین گزینه برای تصاحب بخش حافظه توشیبا
zip
شهریور ۲۲, ۱۳۹۶

رویترز: وسترن دیجیتال نزدیک‌ترین گزینه برای تصاحب بخش حافظه توشیباپس از کش‌وقوس‌های فراوان بالاخره توشیبا تصمیم گرفته است کسب و کار حافظه‌ی خود را در ازای ۱۸.۳ میلیارد دلار به گروهی که وسترن دیجیتال نیز در آن حضور دارد، واگذار کند.

بر اساس اطلاعات ارائه‌شده، توشیبا تصمیم نهایی خود مبنی بر واگذاری کسب و کار تراشه‌های حافظه را اعلام کرده است و بنا بر اطلاعات ارائه‌شده، گروهی که وسترن دیجیتال نیز در آن حضور دارد با پرداخت ۱۸.۳ میلیارد دلار، این بخش از کمپانی را در اختیار خواهد گرفت.

توشیبا روز چهارشنبه این تصمیم را به‌صورت رسمی اعلام خواهد کرد و حالا نهایی شدن آن منوط به تصمیم هیئت مدیره است که در روز ۲۰ سپتامبر تشکیل جلسه خواهد داد.

منابع نزدیک به این نکته اشاره کرده‌اند که توشیبا روز چهارشنبه و در جلسه‌ی هیئت مدیره، تصمیم نهایی خود را در رابطه با فروش بخش حافظه به یکی از سه مشتری اصلی اعلام خواهد کرد، حال آنکه مذاکرات با وسترن دیجیتال همچنان ادامه دارد.

سخنگوی توشیبا در پاسخ به آخرین شایعات منتشرشده در این خصوص، اعلام کرد که هنوز هیچ تصمیمی برای واگذاری بخش تراشه‌های این کمپانی گرفته نشده است. توشیبا در پی آن است که ضرردهی نیروگاه‌های اتمی متعلق به وستینگهاوس را در کشور آمریکا از طریق واگذاری بخش تراشه‌هایش جبران کند.

در کنار کنسرسیومی که از سوی وسترن دیجیتال حمایت می‌شود، دو کنسرسیوم دیگر نیز در پی تصاحب بخش تراشه‌های توشیبا هستند. یکی  از این کنسرسیوم‌ها که Sk Hynix‌ نیز در آن حضور دارد، چند روز پیش قیمت پیشنهادی خود را برای جلب نظر توشیبا افزایش داد.موضوعات :
فناوری
برچسب‌ها :
,

درباره نویسنده

همیار سروش نت 943 نوشته در سروش نت|اخبار فناوری و اطلاعات دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *